Novinky

Google vydal poslední betaverzi Android 8.1. Stabilní verze vychází brzy

Jeden měsíc po vydání první verze Android 8.1, přichází druhá a finální aktualizace. Jde o poslední vyzkoušení novinek nové verze systému před oficiálním vydáním, které je plánováno na prosinec 2017.

Android 8.1 aktivuje Pixel Visual Core

Android 8.1

Nejvýznamnější novinkou v této verzi je aktivování Google čipsetu Pixel Visual Core, který se nachází v druhé generaci Pixel telefonů. Aplikace třetích stran nyní budou moct využít podporu HDR+, která byla prozatím pouze pro oficiální aplikaci fotoaparátu. Do budoucna se také počítá s tím, že Pixel Visual Core například urychlí zpracování HDR+ fotek. Aktualizace také přináší nejnovější opravy chyb, aktualizaci API rozhraní a bezpečnostní záplatu Androidu z listopadu 2017. Dále se také vylepšuje optimalizace systému pro Android Go telefony, které mají méně než 1GB RAM.

Pokud jste přihlášení do testování nových verzí Androidu a vlastníte Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P, nebo Nexus 5X, tak by se zanedlouho měla objevit OTA aktualizace. V době psaní článku jsme aktualizaci na redakční Pixel 2 ještě neobdrželi.

Samsung má novou technologii, která razantně zkrátí čas nabíjení telefonů

Společnost Samsung vyvinula novou technologii, která se zaměřuje na baterie. Díky této novince by se měl až pětkrát zkrátit čas nabíjení. A to díky výměně lithium-iontových baterií za baterie na bázi grafenu.

Čas nabíjení by se s novými bateriemi měl razantně snížit

O různých vylepšení baterií a revolučních řešení můžeme několikrát ročně slyšet. Takové nápady ale většinou skončí na patentovém úřadu a nedočkají se rozšíření, například i kvůli nedostatku financí. Jde totiž většinou technologie od malých společností.

I u této novinky jsme se zatím dočkali zapsaní v patentovém úřadu. Je tu ale rozdíl v tom, že za technologií stojí gigant v podobě Samsungu. Tato technologie by měla být schopná zkrátit čas nabíjení telefonů na 12 minut. Samsung také hovoří o tom, že by se v budoucnu dala využít u elektrických automobilů.

Nejde ale jen o rychlost nabíjení, zvýšit by se měla i samotná kapacita baterií. A to až o 45 procent. Rozhodně jde o zajímavá čísla. Samsung po fiasku s Galaxy Note 7 už několikrát vylepšil baterie ve svých telefonech a jak jde vidět, i výzkum nezaostává. Nicméně stále musíme počítat s tím, že v následujících letech se grafenové baterie jen tak vyrábět nebudou. Každopádně budoucnost baterií vypadá zajímavě.

Pro odběr novinek klikni sem.