Přidat příspěvek

Profilová fotka uživatele

Zuzana Tichá

Dneska zase pracuji na homeoffice :(

Kéž by už skončila korona a mohla jsem se konečně vrátit do práce. Doma mě to už vůbec nebaví, nemám tu klid na práci a špatně se soustředím. Navíc mi už chybí kolegové a taky kávovar.

Fotografie home office
Profilová fotka uživatele

Zuzana Tichá

Dneska jdeme do kina. Přidá se někdo?

Hrají dnes můj oblíbený film, možná jste o něm už slyšeli, jmenuje se Harry Potter. Je to o klukovi, který jezdí každý rok do kouzelné školy v bradavicích, kde se spolu se svými kamarády učí kouzlit, a zažívá při tom spoustu dobrodružství. Nejraději mám Harryho kamarádku Hermionu, která je strašně chytrá a kouzlení jí jde velmi dobře.

Fotografie kina
Profilová fotka uživatele

Honza Opáčil

Alpy 2019

V roce 2019 jsme se s přáteli domluvili na zimní dovolenou v Aplách. Byla to moje nejlepší dovolená.

První den jsme se ubytovali. Náš pokoj byl krásný, prostorný a byl tam skvělý výhled. Večer jsme šli do hotelového welness, kde jsem se nechal namasírovat, a poté jsem šel do sauny.

Druhý den mě mile překvalila snídaně, měl jsem skvělé palačinky s marmeládou. Po snídani jsme vyrazili na sjezdovku. Sníh byl krásně upravený a nebylo tam moc lidí, takže jsme si krásně zalyžovali. Počasí bylo výborné, celý den svítilo slunce a bylo bezvětří. Sjezdovka byla dlouhá 5 kilometrů.

Poslední den jsme si ještě stihli zaplavat v hotelovém bazénu, a poté jsme již vyrazili zpět na cestu domů.

Fotografie skokana na lyžích
Profilová fotka uživatele

Olga Rychlá

Moje snídaně

Dneska jsem si udělala úžasnou snídani. Zde je recept na mé výborné lívance.

Z droždí, cukru, mléka a mouky připravíme kvásek.

Mouku nasypeme do mísy, přidáme kvásek, jedno vejce, vlažné mléko a cukr. Osolíme, promícháme a necháme kynout na teplém místě alespoň půl hodiny.

Po půl hodině, když už máme těsto nakynulé, rozpálíme lívanečník nebo pánev a potřeme lehce tukem. Naběračkou poté naléváme připravené těsto na pánev a pečeme po obou stranách dokud lívance nebudou mít tu správnou barvu.

K těmto lívancům se skvěle hodí například javorový sirup, marmeláda nebo šlehačka. Dále si k nim můžeme připravit oblíbenou kávu nebo čaj. Přeji dobrou chuť.

Fotografie snídaně