Úvod

Vítejte na webových stránkách kapely Lollipop!

Historie

Je to již 10 let, co společně se skupinkou kamarádů objíždíme podia po celým světě. Vznikli jsme jako amatérská školní kapela a za dobu našeho působení jsme se dostali až sem – na top žebříček metalových kapel vůbec. Začátek však nebyl vůbec jednoduchý. Poznali jsme se již jako mladí kluci na hodinách v základní umělecké škole. Každý z nás ovšem studoval jiný nástroj. Já, Prokop Buben, studoval bicí nástroje, Karel Struna hru na elektrickou kytaru, Josef Hluboký na baskytaru a Jára Hvízdal vokály.

Z počátku jsme však žádné myšlenky o založení kapely neměli, ty přišly až při nástupu na střední školu – na Konzervatoř v Praze. Už od začátku jsme však věděli, že nás spojuje záliba v metalových žánrech. Postupem času při rozvíjení našich schopností a při nabírání zkušeností z různých školních orchestrů a kapel jsme se sbližovali a nakonec se z nás stali nejlepší přátelé. Netrvalo dlouho a jednoho z nás napadla myšlenka založit si vlastní metalovou kapelu. Museli jsme však vymyslet vhodný, výrazný a úderný jméno.. Vymysleli jsme Lollipop, jednoduše protože jsme si připadali drsní a měli jsme rádi lízátka. A tak se stalo.

Nejprve jsme hráli ve škole a na různých malých akcích. Pomalu, ale jistě jsme nabírali fanoušky a po zhruba roce jsme dostali naší první nabídku na placené vystoupení v malé obci nedaleko Prahy. Následné období zhruba dvou let jsme strávili podobnými lehce placenými akcemi, dokud nás nenapadlo začít tvořit vlastní texty. Vydání našeho prvního alba “IWantToGoHome“ zvýšilo enormně počty naší sledovanosti a udělalo pořádnou díru do světa.

Začali jsme objíždět větší podia a vydělávat větší obnos peněz, který jsme později investovali do tvorby dalšího alba “ PLSnoMore“, které sklidilo opět obrovský úspěch. Už jsme v období, kdy doděláváme střední školu a svědomitě se vydáváme cestou úspěšných hudebních umělců. Samozřejmě, že jsme dostávali nabídky do jiných kapel, ale nám bylo jasné, že v naší skvadře je budoucnost. Pokračovali jsme tedy nadále vystupováním v Čechách i v zahraničí, svědomitě a tvrdě trénovali, nahrávali a psali a nyní stojíme na vrcholu, konkurující světoznámým kapelám.

Členové

Karel Struna – elektrická kytara

Josef Hluboký – baskytara

Jaroslav Hvízdal – zpěv

Prokop Buben – bicí souprava

Alba

„IWantToGoHome“ (2009)

„PLSnoMore“ (2012)

„NeverMind“ (2014)

„NextTime“ (2016)

„GoCrazy“ (2018)

Ukázky