Nanuk Siberian Husky

Výtejte

Vítáme Vás na webových stránkách chovatelské stanice Nanuk Siberian Husky Hradec Králové. Jsme začínající chovatelská stanice se dvěma tříletými chovnými fenami – Ariou Stark Husky a Anicou Stark Husky. Naše psy vedeme k práci a pravidelnému pohybu (účastníme se předních českých a zahraničních běžeckých závodů – disciplína běh se psem, feny už se v loňském roce rovněž zúčastnily svého prvního musherského závodu Cross Country Mid na Janovičkách, kde byly součástí musherského spřežení naší spřátelené chovatelské stanice Stark Husky Letohrad).

Od letošní zimy jsme se s fenami začali věnovat a čím dál tím víc oblíbenému skijöringu – což je zimní sport, při kterém je člověk na lyžích připoután tažným lanem ke psu, koni či motorovému vozidlu. V našem případě se samozřejmě jedná o psa. I v našich „neseverských“ podmínkách se tedy snažíme fenám připravit podobné příležitosti k pohybu, se kterými by se setkaly na Sibiři či jiné severské oblasti. Snažíme se ve psech udržet jejich přirozenost, ke které byly vyšlechtěny.

Naše fenky vedeme rovněž k jejich přirozené odolnosti, kterou je plemeno sibiřský husky rovněž typické. Po dobu celého roku mají své útočiště především ve venkovních kotcích a na rozlehlé zahradě našeho domu.

V naší chovatelské stanici ale nepotkáte pouze pejsky plemene sibiřský husky, ale rovněž i tříletou fenku Amidalu plemene West highland white teriér a roční fenku Dory křížence Jack Russel teriéra. Na rozlehlé zahradě našeho domu máme i slušně vybavené agility hřiště nejen pro naše pejsky, ale i pro pejsky známých, kamarádů a další zájemce o tento psí sport. Chovné fenky se proto pravidelně seznamují i s jinými psy a proto jsou naprosto skvěle vedené i po sociální stránce.

1 / 3
snímek 01
2 / 3
snímek 02
3 / 3
snímek 03