Kdo jsem?

Portrét Petr Veliký

Zdravím. Jmenuji se Petr Veliký. Narodil jsem se v praze. Už jako malý kluk jsem měl rád fotografie a jiná visuální umění. Již ve svých devíti letech jsem dostal od svého otce svůj první fotoaparát a od té doby jsem se fotografování nepusil.


Mezi mé záliby patří nejen fotografie moderní, ale i historické fotografie, fotoaparáty a obecně historické metody pořizování fotografických záznamů, zpracovávní a úprava fotografií pomocí analogových metod.


Studoval jsem střední uměleckou školu ve Vysoké na Sázavou, kde jsem se mimo fotografování také věnoval kresbě a malbě různými technikami.


Jako vysokou školu jsem si vybral Filosofickou školu v Praze, jednak protože se jedná o jednu z nejmodernějších škol v České Republice a jednak protože je pouze jednu zastávku metra od mého bytu na Praze 4.


V současné době se již skoro nevěnuji malbě ani jiným formám umění než fotografování. Moje fotografie mě nejen přinášení radost, ale i jídlo na stůl. Poku máte zájem o moje fotografie, neváhejte mně kontaktovat.