Atletický klub Most
logo

ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ

Aktuality

Nábor nových atletů

Atletický klub Most od září 2017 provádí nábor nových zájemců o atletiku v prostředí 3. základní školy v Mostě v době tam probíhajících tréninků. Tréninky probíhají vždy v pondělí, úterý a ve čtvrtek od 16 hodin na školním stadionu. Rádi Vás uvítají trenéři Mgr. Stanislav Peřina a Dana Tajčová. Výjimkou se může stát nekonání tréninku v době mistrovských závodů žactva - poslední z těchto soutěží se uskuteční v pondělí 5. září a posléze ještě v úterý 13. září. Informace na telefonu 777 339 552 - St. Peřina.

Mostečtí atleti na Mistrovství České republiky do 22 let

Po vyvrcholení druhé ligy družstev mužů a žen v podobě posledního čtvrtého kola se odehrál další z vrcholů podzimní části hlavní sezóny atletů v Hodoníně. Na tamním stadionu se uskutečnil další díl seriálu Mistrovství České republiky jednotlivců v atletice. Tím se stal národní šampionát atletů do 22 let. Ani v dosti vzdáleném středisku jižní Moravy nechyběla výprava Atletického klubu Most. Na startu svých disciplín se v dresu mostecké královny sportů na jihu Moravy představilo kvarteto nadějných sportovců. Největší naděje se ještě před začátkem elitního klání vkládaly do sprintera Tomáše Jonáše a do Mistryně ČR v kategorii juniorek Lucie Svobodové. Velice nadějné výkony v poslední době zvyšovaly také šance další běžkyně Gabriely Kurkové. Kvarteto doplňovala ještě další běžkyně Gabriela Pelešková.

Běžkyně Gabriela Kurková vynikajícím časem v rozběhu postoupila do finále běhu na 800 metrů, v němž již stejného výkonu nedosáhla. Přesto konečná OSMÁ příčka je velikým úspěchem mladé atletky.

Podobně se dařilo velmi nadějnému sprinterovi Tomáši Jonášovi. Ten opět potvrdili příslušnost k nejužší české špičce a po zdolání hranice jedenácti sekund postoupil do finále. Tam časem o pár setin horším obsadil velice hodnotné OSMÉ místo.

Jasným vrcholem z pohledu mostecké výpravy se stalo vystoupení Lucie Svobodové. Té se podařilo nadmíru úspěšně navázat na triumf na Mistrovství ČR juniorů a po skvělém výkonu se může pyšnit letos již svým druhým titulem Mistryně České republiky na 3000mpř. Její obrovský úspěch je dokladem velmi kvalitní práce jejího trenéra Milana Rybáka, který připravuje nadějnou běžkyni od jejich prvních atletických krůčků! Do jeho péče patří také Gabriela Pelešková, která dosáhla solidního úmístění v druhé desítce.

Gabrielu Kurkovou a Tomáše Jonáše trénuje další úspěšný trenér Radek Šíma.

    Výsledky atletů AKMost na Mistrovství ČR do 22 let v Hodoníně:

  1. 60m – 8.Jonáš 11,01/R-10,97
  2. 200m – 9.Jonáš 22,34
  3. 800m – 8.Kurková 2:22,22/R-2:17,39
  4. 3000mpř. – 1.Svobodová 11:02,57
  5. 3000mpř. - 14.Pelešková 13:06,48

UVEDENÉ ČLÁNKY JSOU ČERPANÉ Z WEBOVÉ STRÁNKY http://www.akmost.com/archiv_starsich_clanku_ak_most.html#

Fanoušek je součást týmu (HME 2015 PRAHA)