logooddilu

Skautský oddíl

Oddíl malých svišťů

O našem oddíle

Svišťi je skautský oddíl pro děti od druhé třídy (přibližně do patnácti let), pro kluky i holky. Působí na Praze 11 na Jižním Městě. Řada našich členů ale bydlí i v Petrovicích nebo Horních Měcholupech, v posledních letech máme silné zastoupení i v Dubči a máme i mimopražské členy z míst, kde skautský oddíl není, nebo se tam děti odstěhovaly a přesto jim stojí za to za námi dojíždět (Jesenice, Milovice). Nabízíme aktivní a smysluplné trávení volného času pro vaše děti. Pravidelně pořádáme každotýdenní schůzky, minimálně jednou za měsíc víkendovou akci, v létě vyrážíme na dvoutýdenní letní tábor. Vloni jsme jeli na Vlašimsko, letos Příbramsko, kam se podíváme napřesrok je zatím ve hvězdách, ale termín zůstává +/-stejný jako vyrážíme na přelomu července a srpna.

Scházíme se vždy jednou týdně (starší ve středu od 17. do 19. hod., mladší děti ve čtvrtek, od 17.30 do 19.00) v naší klubovně v přízemí panelového domu Brechtova 828/16. Na zvonku máme napsáno Junák (pokud vám nikdo neotevře, může to znamenat, že zvonek nezvoní, v tom případě volejte na telefon vedoucí, která má dohled nad schůzkami ten den, anebo zaklepte na okno – klubovny mají 2 krajní okna vlevo od vchodových dveří).

Co to je skautský oddíl?

Skautský oddíl je prostor, kde jsou děti součástí neformální skupiny. Učí se existovat i vycházet s ostatními. Hledat svoje místo, překonávat se. Naučí se samostatně si hrát, hýbou se a díky víkendovým výpravám se dostanou ven z města. S postupem času přebírají odpovědnost, začínají se starat o mladší kamarády z oddílu, přebírají vedení družinek a učí se je řídit.

Nejsme kroužek, všichni vedoucí jsou dobrovolníci a svou práci vykonávají zdarma a hradí si sami např. náklady na potřebné vzdělání pro vedoucí a podobně. Vedoucí chodí do zaměstnání či studují a proto se může občas stát, že se nějaké informace opozdí, reakce na e-mail nepřijde okamžitě a podobně.

Jste-li rodič potencionálního člena oddílu, počítejte s tím, že budeme občas potřebovat i vaše větší zapojení. Základní povinností všech rodičů je:

  • zajistit, aby dítě bylo včas na všech akcích družin a oddílu které jsou povinné, pokud není u konkrétní akce uvedeno jinak (omlouvá nemoc či vážné rodinné důvody) a aby mělo vhodné oblečení, obuv a předepsané vybavení.
  • včas přihlašovat/odhlašovat děti ze schůzek, výprav a jiných akcí. Termíny akcí jsou vždy na několik měsíců dopředu na webu, bližší informace o víkendovkách se na webu zpravidla objeví nejpozději v neděli před výpravou.

Nábor do svišťů

Vzhledem k velkému zájmu o členství v našem oddíle evidujeme mnoho zájemců, které už ale nemůžeme přijmout, protože už by se nám zkrátka nevešli do klubovny a nemáme dostatek vedoucích, abychom mohli vytvořit další družiny.

Máte-li zájem o zápis na čekací listinu pro příští rok, napište nám, ale pro letošní školní rok už bohužel nemůžeme přijmout nikoho.

Hledáme také spolupracovníky – dobrovolníky nad 15 let – ať už rodiče či sourozence, tak i jiné zájemce. Forem spolupráce je velké množství, takže se nebojte nám ozvat a něco společně vymyslíme. Hledáme například nadšené kuchaře a zásobovače na tábor; nadšené sportovce, kteří děti naučí něco nového slaňováním počínaje a vodáctvím konče; fotografy; grafiky …

Schuzky družin
2018/2019

Dračice

čtvrtek 17:30 -19:00
holky 7 – 11 let
(2. – 5. třída)

Draci

čtvrtek 17:30 -19:00
kluci 7 – 11 let
(2. – 5. třída)

Chillifoni (Chilli papričky & Ufoni)

středa 17:30 -19:00
holky a kluci 11 – 15 let
(6. – 9. třída)

MlaSk

středa 17:30 -19:00
holky a kluci 10 – 12 let
(5. – 6. třída)