Kozák

Soutěže

Seznam soutěží podle úrovně (1. = profi, 5. = začátečník)

  1. FISAF (www.fisaf.cz)
  2. Mistry s mistry (www.mistrysmistry.cz)
  3. Česko se hýbe (www.ceskosehybe.cz)
  4. Bohemia Aerobic Tour (www.bohemiaaerobictour.cz)
  5. Mia festival (www.miafestival.cz)

Český svaz aerobiku a fitness -FISAF

Je moderní a silnou základnou pro všechny zájemce o sport,zdravý životní styl i kariéru ve fitness.

Mezi hlavní činnosti patří: vzdělávání, pořádání soutěží, pořádání workshopů a konferencí, jednání s mezinárodními organizacemi jako je FISAF International či EHFA.

Původ aerobiku vychází z gymnastických a tanečních disciplín a rozvinul se u nás zejména v 80. letech 20. století. Český svaz aerobiku byl založen roku 1992 a od té doby bez přerušení vychovává generace pohybově nadaných dětí a mládeže, ale také fitness profesionálů, kteří s nadšením předávají své znalosti a dovednosti ve fitness centrech či školících centrech po celé České republice. Od roku 2010 se svaz přejmenoval na stávající Český svaz aerobiku, fitness a tance FISAF.cz, neboť jeho činnosti významně přerostla i mimo klasický aerobik. V listopadu 2013 byl pejmenován na Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz


Mistry s mistry

V roce 2010 založili Jakub Strakoš a David Holzer novou soutěž MISTRY S MISTRY aneb cvičíme pro radost a pro zdraví. Za pět let soutěž ušla velkou cestu

Soutěží se v několika kategoriích: POHYBOVÉ SESTAVY – (Show, Sportovní týmy, Stepy), SPORTOVNÍ AEROBIK – jednotlivci, dvojice ( dívky, dva chlapci, koedukované) a týmy (3-6 členů), v sestavě nesmí být víc prvků, než je dáno pravidly.

Nabízejí: Kvalitní rozhodování s možností profesionální zpětné vazby, jasná pravidla, atmosféru opravdových závodů.

Výsledky na jednotlivých závodech jsou bodovány (za účast i výsledek) a započítávány do celoroční soutěže o super ceny. Vítěz získá putovní pohár a hodnotné ceny. Závody plánují ve městech po celé ČR.


Bohemia Aerobic Tour

Republiková postupová soutěž v podzimní části roku ve cvičení podle lektora a v jarní části roku v pódiových skladbách aerobiku.


Mia Festival

Sdružení „Děti fitness aneb sportem proti drogám“® je neziskové občanské sdružení, které se již od roku 1999 snaží budovat v dětech vztah ke sportu, správně vyplňovat jejich volný čas a tím předcházet negativním jevům současnosti, jako je např. zneužívání drog. Našich akcí a soutěží se mohou účastnit již děti od tří let. V tomto věku představuje příprava na naše soutěže v podstatě pohybovou a gymnastickou přípravu, aniž by dítě předčasně směřovalo k dráze vrcholového sportovce.

Všechny naše akce jsou pořádány pod ochrannou známkou „ Děti fitness aneb sportem proti drogám“®. Na akcích a soutěžích se děti učí vztahu ke sportu nebo tanci. Rodiče si pro své děti v jakémkoliv věku mohou vybrat klub, který se jim bude nejvíce líbit. K tomuto účelu slouží naše tzv. veřejné akce, jako jsou Plesy princezen, Mikulášské, Dětské dny a podobně. Velkou část naší činnosti tvoří skupinová sportovní vystoupení, kde se děti učí kromě zvládnutí vlastního těla i týmové spolupráci. Nedílnou součástí jsou i sólová vystoupení nebo vystoupení malých skupin. Zde je prostor pro kreativitu samotných dětí. Sdružení je zakladatelem a pořadatelem mezinárodní postupové soutěže ve sportovních tanečních sestavách různých hudebních stylů. Tradiční součástí našich akcí se také stal „Projekt bez bariér“, v rámci kterého se účastní děti i dospělí z různě znevýhodněných skupin. Postupně jsme pro naše akce našli i místa, která mají bezbariérový přístup, tzn. že se mohou bez problémů zúčastnit i tělesně postižení se jak v řadách soutěžících, tak v řadách diváků. „Děti fitness aneb sportem proti drogám“ je neziskové občanské sdružení, které je řádně zaregistrováno na úseku sdružování u ministerstva vnitra pod č.j.: vs/1-1/62084/05-r. Obchodní název „Děti fitness aneb sportem proti drogám“® je registrovanou ochrannou známkou na Úřadě průmyslového vlastnictví.