The Grand Tour

Grand Tour je starý dobrý Top Gear, jen víc rozhazovačný.


1. První díl Clarksonovy The Grand Tour je venku. A Top Gear bledne závistí.


Očekávání byla vskutku veliká. Na rozdíl od většiny podobných případů se dá ale říci, že v tomto případě byla naplněna. Amazon Prime v pátek vydal první díl nového automobilového pořadu The Grand Tour, který uvádí bývalé hvězdy pořadu Top Gear. Ač pořad zatím není oficiálně dostupný v ČR, už nyní je jasné, že se mají fandové starého Top Gearu nač těšit. Amazon Prime by měl v ČR začít fungovat v průběhu prosince.


They are the best

2. Kritici


Kritici totiž nešetřili chválou. Například podle Bena Travise z The Evening Standard se jedná o neskutečně krásnou show. Travis uvedl: „The Grand Tour je v podstatě Top Gear s financemi Amazonu, rozdíl je tedy okamžitě viditelný. První epizoda je skvělý start, BBC může na pokus o obnovení Top Gearu zapomenout."

Kritici vychvalují produkci, kvalitu kamer a široké záběry. I obsazení sklidilo ovoce. Vedle Clarksona jsou v čele seriálu Richard Hammond a James May. Podle kritika z Guardianu Sama Wollastona jsou to právě oni, kdo seriálu dávají jeho charakter. Dodává: „Fanoušci starého Top Gearu budou spokojeni." K tomu se přiklání i Tom Eames z Digital Spy: „Opětné spojení Clarksona, Hammonda a Maye je bláznivé, ale stálo za to čekání (a peníze). Jsou to přesně všechny ty věci, které jsme milovali na jejich staré show, ale větší a jasnější."

První díl diváky rozhodně zaujal, z 574 hodnotících dalo pořadu na stránkách Amazonu plný počet pěti hvězdiček 548 osob. Jen dva dali show pouhé dvě hvězdy.

„Všechno tam bylo, humor, hudba, auta a tři chlapíci dělající show takovou, jaká má být,“ říká uživatel Jago. „Skvělé, mezi těmi třemi chlápky je pořád chemie,“ říká zase Robert Klyn. Milovníci Top Gearu právě z dob Clarksona a spol. tedy budou spokojeni, protože The Grand Tour pokračuje v jejich stylu.