Logo s napisem Matrix

The Matrix

Úvod

Vítejte na mých stránkách o filmu Matrix. Jsou členěny do pěti, snad všeříkajících, podstránek. Rozhodl jsem se je vytvořit na toto téma, protože se jedná o můj nejoblíbenější film. Zejména proto, že ho člověk může vidět i několikrát a vždy se najde něco nového. Film není určen pro každého a má i spoustu 'povrchních' odpůrců, kteří ho zavrhují s tím, že to je 'blbost zamaskovaná tím, že se to nedá ani pochopit'.

Děj

To je zapříčiněno zejména tím, že děj je poměrně složitý. To ale já, jak jsem již zmínil, považuji za jednu z hlavních předností. Děj sice složitý je, ale je také velice dobře promyšlený (samozřejmě zde nalezneme i pár nejasností, ale s tím se už u filmů tohoto typu musí počítat).

Vizuální efekty

Další důvod, proč má trilogie - jak jistě všichni víme, film má i 2 pokračování - tolik fanoušků, je vizuální stránka. Ve své době byl zejména první díl po vizuální stránce velice moderní a přinesl i zde něco nového (zpomalené bullet-time záběry, létající kulky, bitky...).

Trilogie

Navazující 2 díly (Matrix Reloaded a Matrix Revolutions) jsou ale už kapitolou trošku odlišnou. Zde můžete nalézt tzv. Honest Trailer, ve kterém autor ironicky zmiňuje: 'Užijte si všechny záběry, které se vám líbily v prvním díle, ten jeden, který se vám líbil ve druhém, a nic, co se vám líbilo ve třetím.' S tím já se úplně neztotožňuji, ale musím uznat, že filmy postupem času ztrácely to, co se nám v prvním díle tak líbilo a nahrazovaly to spoustou nejasného, rádoby filosoficky-konspirativního tlachání, které ovšem mnohdy postrádalo smysl i význam a navozovalo zbytečné nejasnosti.

Hlavni postavy
Valid XHTML 1.0 Strict