úvodní stránka


O nás

Primárním cílem vzniku obecně prospěšné společnosti OPS Sport byla myšlenka podpořit sportovní aktivity po celé České republice a dát možnost zapojit se do sportovního života i sociálně slabším či handicapovaným spoluobčanům. Na základě této myšlenky došlo k navázání spolupráce s českou unií sportu (ČUS) a s občanským sdružením Český tenisový svaz vozíčkářů, které již od roku 1995 aktivně pořádá Mezinárodní mistrovství ČR v tenisu na vozíku, a které si již tradičně odehrává na tenisových kurtech sportovního areálu Clubu Classic.


Sportovní aktivity

Mezi naše hlavní aktivity patří tenis. V tomto sportu během celého roku probíhá nejvíce turnajů a máme zde i velké zastoupení sponzorů. Dále se snažíme rozvíjet i v ostatních odvětví jako je atletika, squash ale i nově pořádáme curlingové turnaje pro vozíčkáře.


Bez pochyby největší zaměření máme na sociálně slabší či handicapované občany. Dále i pro milovníky sportu, kteří nejsou handicapovaní, ale chtěli by například zkusit si zahrát curling na vozíčku a vyzkoušet si jaké to je. Spolupracujeme již i s více zkušenými jedinci, kteří se zabývají konkrétním sportem delší dobu a snaží se formou osobního trenéra pomoci začátečníkům.


Miroslav Brychta

Z jedním z našich hlavních ambasadorů je prozatím náš nejúspěšnější tenista na vozíku Miroslav Brychta. Roku 2005 dosáhl ve světovém singlovém žebříčku 7. místa (nejlepší výsledek českého hráče v historii). Roku 2002 v deblovém žebříčku 6. místa (rovněž nejlepší výsledek Čecha v historii).

Brychta