NĚCO MÁLO O NÁS

Právní advokáti advokátní kanceláře Kobliha, s.r.o. získali během své právní praxe rozsáhlé zkušenosti při působení v nejvýznamnějších českých i mezinárodních právních firmách, díky nimž jsou Vám nyní schopni nabídnout služby s nadstandartní kvalitou. Poskytováním nadstandardně kvalitních služeb usilujeme o budování dlouhodobých vztahů s klienty, jejichž spokojenost a důvěra jsou pro nás prioritou. Díky našemu týmu specializovaných právních advokátů jsme schopni zajistit poskytnutí právního poradenství téměř ve všech oblastech práva a přizpůsobit naše služby individuálním potřebám jednotlivých klientů.

NAŠE 2 NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

Kauza Čapí hnízdo

Vyrovnání se státem v hodnotě 260 milionů korun


Kauza Čapí hnízdo

Čapí hnízdo
Nejspíše jste už slyšeli o kauze Čapí hnízdo, jelikož tato kauza se týká českého premiéra Andreje Babiše a dalších osob. Kauza se týká oprávněnosti dotace ve výši 50 mil. Kč na výstavbu areálu Čapí hnízdo, který v roce 2008 čerpala společnost Farma Čapí hnízdo, a.s. (dříve ZZN AGRO Pelhřimov), která byla do konce roku 2007 součástí holdingu Agrofert.

Policie ve věci obvinila 11 fyzických osob, mezi které patřili mj. Andrej Babiš, Jaroslav Faltýnek a Andrej Babiš mladší. Osoby byly obviněny ze spáchání trestných činů dotačního podvodu (§ 212 trestního zákoníku) a poškození finančních zájmů Evropské unie (§ 260 trestního zákoníku) ve „zločinném spolčení“ (§ 89 odst. 17 dřívějšího trestního zákona). Podle obvinění dotaci určenou malým a středně velkým firmám čerpal koncern Agrofert skrze nastrčenou malou firmu, čímž měla vzniknout škoda téměř 50 mil. Kč.

V roce 2009 se díky skvělým advokátům naší advokátní kanceláře se podařilo tento spor vyhrát a koncern Agrofert i obviněné osoby byly zbaveni všech obvinění.

Vyrovnání se státem v hodnotě 260 milionů korun

Ministerstvo financí
Od roku 2001 jsme zastupovali sedláka p. Rajtera ve věci pozemků a jeho statku. Během pěti let jsme soudně napadli jak nezákonné vynětí půdy ze zemědělského půdního fondu, tak jednotlivé fáze stavby a jejího schvalování – soudy ovšem většinu podnětů zamítly.

V roce 2003 došlo k důležité změně – zahájil činnost Nejvyšší správní soud. Na ten jsme se postupně obrátili s desítkou kasačních stížností, většině z nich bylo vyhověno a v návaznosti na to byla zrušena některá nezákonně vydaná povolení pro Nemak. Vzápětí kraj nabídl rodině Rajterů náhradní statek výměnou za stažení žalob, ovšem nepodařilo se mu zajistit dostatek půdy pro hospodaření. Jednání se ocitla v patové situaci. V této situaci inicioval kraj na začátku roku 2006 jednání za mediace arcibiskupa. To vedlo k podpisu memoranda, ve kterém se město Most zavázalo vykoupit sedlákovy nemovitosti za cenu, která bude pro obě strany akceptovatelná, a Jan Rajter se svými právníky slíbili po vyplacení kupní ceny Janu Rajterovi neprodleně skončit příslušná soudní řízení.

Ke konci roku 2006 se vypořádání podle memoranda opravdu uskutečnilo a sedlák s rodinou se z pozemků odstěhovali. Zároveň vláda na svém mimořádném zasedání odsouhlasila vyplacení odškodného ve výši 260 mil. Kč, které nařídil soud.