Klub Tým Zápasy Fotogalerie Kontakt

Aktuálně

Rychlonožky vítězí nad Libercem!

V pondělí 2. prosince hostil domácí Liberec zápas s Rychlonožkami. Zápas odstartoval rychlým gólem, kdy už ve třicáté sekundě skóroval domácí střelec Michal Birner. Netrvalo dlouho a hosté vyrovnali poté, co poslal Václav Hrstka tvrdou střelu od modré. Dalšího gólu se fanoušci dočkali ve druhé třetině, kdy se v čase 28:45 trefil Ondřej Sklenička a poslal tak domácí znovu do vedení. Následovala přesilovka domáích, kterou ale nedokázali využít. Když už to vypadalo, že Liberec odejde z utákní vítězně, přišla nádherná střela od obránce Davida Vyskočila a ten srovnal pouhých patnáct sekund před koncem základní hrací doby. Rohodovaly až nájezdy, v nichž uspěl jako jediný kapitán Rychlonožek David Vysoký a získal tak pro svůj tým dva body do tabulky.

Veřejné bruslení

Rádi bychom upozornili širokou veřejenost na to, že od soboty 7. prosince máte opět možnost přijít si k nám na stadion zabruslit. Nejbližší termín bude v pátek 13. prosince v čase 16:00-18:00 a v neděli 15. prosince od 9:00-12:00. Cena se pohybuje mezi 30-40 kč za hodinu. Pokud ještě nemáte plány na víkend, nebo si chcete jen tak zabruslit s rodinou, či přáteli, určitě doražte. Zároveň také pořádáme bruslení pro první a druhé stupně základních škol. Zde je potřeba nás kontaktovat a domluvit si rezervaci stadionu. Minimální počet při bruslení škol je 15 osob a cena je 300kč za hodinu. Máte možnost si u nás jak zapůjčit brusle, tak zároveň si je nehcat i nabrousit. Pro více informací volejte na tel.: 777658714 nebo pište na email brusleni@rychlonozky.cz Těšíme se na Vás!

Zhasli jsme kometu!

V neděli jsme se utkali na domácí půdě s Kometou Brno, aktuálně čtvrtým týmem v tabulce. I přesto, že oba týmy mají zajištěnou účast v playoff, šlo o vyprodaný a velmi atraktivní zápas. Úvodní branku vstřelil v patnácté minutě Jakub Havrda poté, co mu byl faulu umožněn nájezd a domácí kotel se tak mohl poprvé radovat. Netrvalo dlouho a domácí se zovnu radovali. Tentokrát se jim podařilo proměnit přesilovku, střelcem se stal David Vysoký. Druhá třetina byla v klidnějším duchu, hosté sice měli velice blízko ke gólu, když se Tomáš Plekanec dostal do brejku, ale brankář si se střelou mezi betony poradil. Následovalo poslední dějství utkání, v němž padla jediná branka a to od Vítka Filipa z týmu Rychlonožky. Po zbytek zápasu si domácí pouze kontrolovali zápas. Konečný stav 3:0.

Historie

První hokejová činnost byla v Chlumci zahájena ve 60. letech dvacátého století. V roce 1961 zde bylo zřízeno řádné kluziště, na kterém došlo 18. prosince 1960 k prvnímu utkání se sousedním městem Chabařovice. I přesto, že domácí tehdy podlehli poměrem 2:6, nepřestal se nový sport rozvíjet a nacházel stále více příznivců. V roce 1966 došlo k přerušení činnosti, které trvalo dlouhých sedm let až do roku 1973. Po několika letech usilovného tréninku začaly přicházet prní úspěchy. V roce 1979 bylo mužsvto schopno dominovat okolním městům a probojovalo se do tehndy nejvyšší domácí soutěže o pohár. I přesto, že si tým nevedl vůbec špatně, skončil na čtvrtém místě z osmi. Vyvrcholením snahy několika generací hokejistů bylo otevření nové hokejové haly v roce 2011. V létě 2009 byl poklepán základní kámen a v roce 2011 byl otevřen zimní stadion v Chlumci. Po několika měsících ve zkušebním provozu byl dne 1.5.2011 slavnostně otevřen.