Univerzita Hradec Králové

Univerzita Hradec Králové

UHK FIM PŘF

Jak a čím žije univerzita dnes? Typickým obrázkem ze života Univerzity Hradec Králové je pohled do prostředí postupně budovaného moderního kampusu Na Soutoku ve výhodné poloze ve středu města a v ideální docházkové vzdálenosti do dalších univerzitních objektů, do Studijní a vědecké knihovny i na královéhradecké staré město s mnoha příjemnými restauracemi a bary. Návštěvník kampusu se může setkat s tisíci mladými lidmi, tuzemskými i zahraničními studenty. V jednom místě se nacházejí univerzitní knihovna, prodejna skript, ale i galerie výtvarného umění a přirozeně především přednáškové sály a seminární učebny, prostředí ke studiu i oddechu.

Spektrum vzdělávací činnosti zahrnuje obory ekonomické, informatické a manažerské na Fakultě informatiky a managementu, společenské vědy na Filozofické fakultě, učitelské a umělecké disciplíny na Pedagogické fakultě, přírodovědné a technické obory na Přírodovědecké fakultě a studia zaměřená na nejrůznější oblasti sociální práce v Ústavu sociální práce.

Fakulty a ústav univerzity připravují své studenty s důrazem na jejich úspěšné profesní uplatnění. Pravidelně sledované a vyhodnocované statistiky dokládají, že počty absolventů bez zaměstnání jsou zcela minimální. Studium na univerzitě se řídí jednotnými předpisy a odehrává se v relativně komorním prostředí, jež umožňuje u mnoha disciplín nastolit individuální přístup ke studentům, které profesorský sbor univerzity považuje za své skutečné kolegy.

Díky bohatým mezinárodním vazbám s institucemi ve více než třiceti zemích na čtyřech kontinentech mohou studenti univerzity získat cenné odborné i životní zkušenosti při studijním pobytu v zahraničí. Zvláště cílevědomí posluchači se mohou již v průběhu svého studia zapojit do interních grantových soutěží a podílet se na vědecké práci spolu se svými učiteli a zkusit tak realizovat své badatelské náměty.

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer id lobortis orci quis justo. Ipsum et arcu auctor tempus turpis augue urna congue Sed tristique. Ante nibh mattis nascetur Curabitur Lorem a Suspendisse enim at vitae. Aliquam euismod gravida ac tempor lorem pulvinar eu cursus Sed tincidunt. Nulla risus sollicitudin Pellentesque habitasse neque pellentesque In cursus tellus enim. Leo.

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer dictum est pellentesque id id. Porttitor tincidunt dignissim dictumst consectetuer sagittis orci neque id at ligula. Suscipit wisi tortor at Ut nibh sed congue Curabitur Aenean tortor. Nec laoreet Suspendisse vitae risus at elit sed arcu dolor at. In et pharetra quis Morbi Curabitur elit tincidunt Lorem pellentesque Suspendisse. Suspendisse leo risus amet a congue adipiscing convallis nunc et ligula. Senectus elit.

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer tincidunt enim sociis urna Nulla. Et leo Nulla vitae pellentesque orci Nulla est Maecenas libero dolor. Et id elit Sed ipsum vitae Vivamus Morbi quis justo nunc. Tempus fermentum scelerisque Morbi mauris cursus pellentesque metus ante id nascetur. Mollis Aenean dictum gravida Cras tortor et cursus aliquam interdum id. Turpis Integer Ut.