Picture of a climber

Vítejte na stránkách Horolezení - Královehradeckého kraje

Co zde najdete:


Climber in sunset

Rozhodnout se pro správný sport

Proč sportovat

Důležitá je otázka: "Proč vlastně lidé sportují?" Pevně věřím, že drtivá většina sportovců dělá svou oblíbenou činnost, protože je baví a nějakým způsobem naplňuje. Bohužel existuje široká řada lidí, kteří sport dělají jen proto, aby se vyrovnali s nějakým problémem - často nadváhou. Takový člověk, který trpí nadváhou si proto řekne, že začne sportovat, aby shodil pár kilogramů. Zde nastává první problém.


Lezením k hubnutí

Spousta lidí má v hlavě zafixováno, že pokud chtějí zhubnout, musí dělat sport, který je zaměřený na kardio - (Fotbal, Běh, Cyklistika apod.) Pravdou ale je, že "potit se - neznamená hubnout". Z vlastní zkušenosti, je pro hubnutí nejlepší silový sport. Na lezení je nejlepší právě to, že pokud se bude chtít člověk zdokonalovat, potřebuje nějakým způsobem redukovat váhu a o tuto činnost se při lezení stará tělo samo.


Proč tedy lézt

Lezení není jen pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Zeptejte se každého horolezce, proč leze a nebude schopný Vám odpovědět. Lezení je o vášni překonávat překážky, je o pocitu zvítězit a neopustit svůj cíl. Z lezení se tím pádem stává, z obyčejného sportu životní styl. A věřte, lezení odbourává stres, zlepšuje fyzickou kondici a hlavně Vás lezci přijmou ihned do kolektivu jako svého.

...více