3 / 3
showcase
Caption Three

Volejbalový turnaj v Česticích se uskuteční

fotoArticleVe sváteční den 17. listopadu uspořádala TJ Sokol Čestice společně s Obecním úřadem Čestice již dvanáctý ročník turnaje ve stolním tenise o „Poháry starosty”. Dopoledne se uskutečnil turnaj mládeže za účasti šesti hráčů. Vítězem se stal Martin Holubář ze Slatiny, druhá skončila Lucie Hartmanová.

Odpoledního turnaje mužů se zúčastnilo dvanáct borců. Z triumfu se radoval Jan Stejskal z Vysokého Mýta, druhý skončil jeho oddílový kolega Milan Kárník a třetí příčku vybojoval Jaroslav Bečička (Chleny). Na dalších místech skončili Jiří Merganc, Jaroslav Vyhnálek a Petr Zemánek.

Zvláštního uznání si zaslouží nejstarší hráč turnaje – čtyřiaosmdesátiletý Ladislav Provazník z Týniště nad Orlicí. Turnaj byl realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje a České svazu rekreačního sportu.

50. ročník celostátního finále vesnických a zemědělských družstev v Česticích

fotoArticle V sobotu 20. srpna a v neděli 21. srpna 2016 se uskutečnil 50. ročník soutěže vesnických a zemědělských družstev mužů a žen ve volejbalu, který zaštítil ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka. Slavnostního zahájení turnaje se za ČVS zúčastnil předseda Zdeněk Haník, dále předseda KSV Miroslav Vyhlídal a členové komise Václav Kobliha, Jiří Šlechta, Václav Židů, za Krajský volejbalový svaz předseda Václav Nidrle a za OVS Rychnov nad Kněžnou se zahájení zúčastnil Miroslav Dolek. Hostem akce byl také senátor Miroslav Antl, který přijel kulaté výročí s úctou podpořit, pořadatelům předal volejbalové míče. Nechybělo také známé senátorské víno, které předal senátor Miroslav Antl zasloužilým volejbalistům z TJ Sokol Čestice, poté přítomné pořadatele a diváky pozdravil a popřál všem zdárný průběh akce a hráčům mnoho pěkných volejbalových zážitků ze hry. Dále při zahájení předal předseda ČVS ocenění „Čestný člen ČVS“ Miroslavu Charvátovi za dlouholetou práci ve prospěch volejbalu a poděkoval Bohuslavu Dvořákovi za 35 let ředitelování národního finále v Česticích.

Při slavnostní schůzi k 50. ročníku se sešli organizátoři volejbalových turnajů z Dřevěnic, Čestic, Hodslavic a spolu s delegací z Dolního Benešova a ostatními si připomněli půlstoletí soutěže vesnických družstev. Přítomné vrátila ve vzpomínkách zpět obrazová publikace “50 ročníků soutěže vesnických a zemědělských družstev ve volejbalu“ a štít vítězů se jmény všech vítězů dosavadní padesátileté historie.

V letošním ročníku startovalo 7 družstev mužů a 4 družstva žen, bylo sehráno 24 utkání a 51 setů. Finále bylo hráno každý s každým na dva vítězné sety v kategorii žen a na dva hrané sety v soutěži mužů. Sobotní teplé počasí bylo ideální, zato nedělní deštivé nedovolilo celou soutěž dle plánu dokončit. V turnaji žen se o vítězkách rozhodovalo ve třetím kole, kde se utkala družstva z Bílé Třemešné a Kladrub. Více se dařilo hráčkám ze Sokola Bílá Třemešná, kterým se podařilo otočit zápas s děvčaty z Kladrub a zvítězit 2:1. V mužích se v sobotu odehrálo pět soutěžních kol, šesté se po poradě vedoucích družstev nechalo na neděli. Jak se ale ukázalo, nedělní počasí bylo rozhodně proti. Jediní bez prohry zvítězili hráči ČZU Praha, kteří hráli ve složení: Jan Špiller, Pavel Řeřabek, Jan Horák, Jan Bysterský, Pavel Kapička, Libor, Kapička a Michal Slavík.

O dobrou pohodu se v sobotu večer postaral DJ Čenda, který hrál pod střechou velkého párty stanu do brzkých ranních hodin. Pak se všichni uložili k spánku v chatkách nebo vlastních stanech přímo v areálu. Nedělní program vzalo do svých rukou počasí, vytrvalý déšť nedovolil více než vyhlásit s předstihem celkové výsledky turnaje mužů a žen pro rok 2016. Družstva při vyhlášení výsledků převzala diplomy, poháry a první tři medaile. Nejlepší hráči a hráčky obdrželi upomínkové předměty (hrníčky, ručníky, ponožky a potítka), které byly zhotoveny u příležitosti konání letošního jubilejního finále.

Poděkování za bezproblémové rozhodování patří rozhodčím Voslářovi a Myšákovi z kraje Královéhradeckého, z Pardubického kraje Kaštánkovi, z kraje Vysočina Švomovi, Kovářovi a z Prahy Jiřímu Šlechtovi a Václavu Koblihovi. Úlohy vrchního rozhodčího se zhostil Václav Židů.

Závěrem lze říci, že jubilejní 50. ročník proběhl k velké spokojenosti všech účastníků. Poděkování patří rovněž Královéhradeckému kraji za finanční podporu v rámci grantů. Český volejbalový svaz poskytl finanční příspěvek na dopravu účastníků. Velmi oceňujeme pomoc starosty obce Petra Vondráčka, členů místních hasičů a příznivců sportu na přípravě a vlastním zajištění akce, při stavění a likvidaci velkoplošného párty stanu. Občerstvení po oba dny zajišťovala tělovýchovná jednota Sokol, kde je zapotřebí ocenit ochotu a obětavost jak členů TJ, tak ostatních příznivců sportu.

fotoArticle

Na turnaji po oba dny startovalo celkem 27 družstev, což je velice dobrá účast vzhledem k dubnovým povětrnostním podmínkám.

„Letošnímu ročníku předcházela špatná předpověď počasí, ale ta se naštěstí nevyplnila. Sobotní počasí bylo bez větru a deště, proti předpovědi teplé. Nedělní počasí bylo již velmi příjemné. Příprava turnaje byla zajištěna po všech stránkách včetně úprav sedmi volejbalových kurtů. Po provedené rekonstrukci za více něž 1,5 milionu bylo nutné urovnat celou plochu hřiště na lední hokej a rozprostřít 6 tun nové antuky. Bylo rozvezeno více jak 30 tun šotolíny. Členové oddílu volejbalu a volejbaloví nadšenci zde pracovali celých čtrnáct dnů,” sdělil ředitel turnaje Miroslav Charvát.

V sobotu se uskutečnil turnaj pro ženy krajských a vyšších soutěží a pro muže hrající okresní přebory, juniory a kadety. Prvenství vybojovaly ženy Hronova před Johanou a Slatiňany, čtvrté skončily Jezbiny a páté Griotky. V okresních soutěžích mužů bylo následující pořadí: Legie 52, Občervené karkulky, Liberec, Whiscola, Kvasiny, Okurci, Slatiňany, Bojové fretky, Třebechovice a Vysoké Mýto.

V neděli byl turnaj pořádán pro muže krajských a vyšších soutěží a ženy okresních přeborů včetně juniorek a kadetek. Mužský titul obhájilo Umakartové čelo. Další pořadí: 2. Teply roury, 3. Česká Třebová, 4. Litomyšl, 5. Šábes. V okresech žen bylo pořadí: Hronov, Réma Rychnov, Dobruška, Velká Jesenice, Brigádnice, VK Hradec Králové a Ještěrky. Celkem startovalo 6 mládežnických družstev, která byla zařazena do soutěží pro okresní družstva.

„Každé družstvo obdrželo cenu v podobě obložených talířů z vepřových specialit a pamětní skleničku. Nejlepší družstva mužů a žen obdržela celkem dvanáct pohárů. Obavy o počasí se nenaplnily, kdo přijel určitě nelitoval a odjížděl spokojen. Záštitu nad turnajem převzal náměstek hejtmana Karel Janeček. Na tuto akci formou grantů přispívá Krajský úřad Královéhradeckého kraje a i ČUS v rámci akce „Sportuj s námi”. Celkem bylo sehráno 60 utkání na šesti kurtech a vystřídalo se při rozhodování celkem dvanáct kvalifikovaných rozhodčích. Školení nových rozhodčích se pro malý zájem v letošním roce neuskutečnilo. Více o turnaji, který byl poslední prověrkou před zahájením jarních mistrovských soutěží na antuce, najdete na internetových stránkách cestice.wz.cz,” uzavřel Miroslav Charvát. (dr, mch)

Autor: Leoš Dragúň