Hokejový oddíl HC Vrcha

Začátky naší historie

Hokejový oddíl Vrcha vstoupil na hokejovou scénu v letech 1956-1957 v té době pod názvem HC Voděrady. Díky příznivým a přírodním podmínkám bylo možné začít hrát hokej. Prvním iniciátorem tohoto zimního sportu ve Voděradech, byl Honza Hvězda,který sehnal další nadšence a udělali tým se kterým se od sezony 1958 zúčastnili různých akcí. Hrálo se ve výzbroji, kterou každý hráč vlastními silami vyrobil. Brusle byly většinou obyčejné šněrovací boty a na ně přišroubované kanady. Dresy měly žlutou barvu i štrupny a kalhoty kdo jaké sehnal. Hokejové hřiště bylo na zamrzlém rybníku který dnes už neexistuje.

70-90 letá 20.století

Nastal „zlatý věk“ ledního hokeje ve Voděradech, kdy se družstvo mužů postupně probojovalo až do krajských soutěží. Následovalo však období mírných zim, kdy bylo prakticky nemožné udržet vyhovující ledovou plochu a zajistit sehrání mistrovských soutěží. V letech 1975 a 1981 byla činnost oddílu přesunuta na zimní stadion Opočno, kde odehrávali svá utkání, ale již v omezeném množství. Pří neustálém odchodu hráčů do lepších týmu a také za neúměrně zvyšující se náklady s pronájmem zimních stadiónů pro utkání a přípravu, které přesahovaly finanční možnosti oddílu, byla činnost ledního hokeje v roce 1995 ukončena.

Součastnost

V roce 2010 se našli ve vesnici 3 nadšenci, kteří si řekli, že by bylo fajn tu hokej aspoň pro děti obnovit. Tak na podzim roku 2010 uspořádali nábor nových členů. To mělo velký ohlas protože každý rodič nemá peníze a čas vozit děti někam do městských klubů a tak v sezoně 2011/2012 jsme se zúčastnili prvních akcí. Podařilo se nám udělat dvě kategorie mladší a starší žáci a v těchto kategorii hrajeme doteď proti dalším vesnickým týmům. Náš domácí stadion je v Opočně, kde trénujeme i hrajeme. V starších kategorii už většina našich členů odchází do městkých klubů, protože tam třeba studují.Do budoucna je v plánu udělat ve vesnici multifunkční hřiště,kde by byla možnost odehrávat v zimě za dobrých podmínek zápasy a mít častěji tréninky a snažit se obnovit kategorii mužů.