Machine Gun Kelly

Základní informace

Colson Baker, známější pod pseudonymem MGK nebo Machine Gun Kelly se narodil 22. dubna 1990. MGK je americký rapper z Clevelandu v Ohiu. Má podepsanou smlouvu s Bad Boy a Interscope Records. Svoji přezdívku získal díky rychlosti svého rapování a je to odkaz na banditu George "Machine Gun" Kellyho z doby americké prohibice. V polovině roku 2011 MGK podepsal smlouvu s Young and Reckless Clothing.

Dětství a začátek kariéry

Baker se narodil 22. dubna 1990 v Houstonu v Texasu misionářským rodičům. Baker a jeho rodina procestovala svět a usadila se v Egyptu a Německu, nakonec prošla i USA a městy jako Chicago, Los Angeles, Denver a Cleveland. Rap začal poslouchat v sedmé třídě, když navštěvoval Hamilton Middle School, školu s etnicky různorodým studentským rozborem v Denveru v Coloradu.

Když mu hrozilo vystěhování z domu, začal trénovat rap v Apollo Theater, kde byl první bílý rapper. Baker se poprvé zviditelnil, když se objevil na MTV2 Sucker Free Freestyle, kde freestyleově zareppoval předělávky slok ze svého singlu "Chip Off The Block". V únoru 2010 vydal svůj debutový mixtape 100 Words and Running.

Herecká a hudební kariéra

Machine Gun Kelly se také věnuje herectví a již má za sebou několik menších rolí. Poprvé se objevil ve snímku Beyond The Lights z roku 2014, kde si zahrál roli rappera Kida Culprita. V roce 2016 se dočkal své další role ve filmu The Land, který produkoval známý americký interpret NAS a ve filmu Nerve: Hra o život. Ve stejném roce se pak objevil v seriálu Roadies, ve kterém si zahrál roli Wese. Série ale neměla příliš velký úspěch, a tak byl celý seriál zrušen.

Jeho debutová deska nesla název General Admission a byla vydáno v roce 2015. Album obsahovalo celkem 16 skladeb. Na albu se nachází dva velké hity – Till I Die a Alpha Omega.

První týden po vydání se prodalo přes 49 000 kusů.

Další deska se jmenovala Bloom a byla vydána 12. května 2017. Velké promo a úspěšný singl Bad Things nedal fanouškům spát a když desku konečně dostali do rukou čekal na ně kompletně nový zvuk, více živých nástrojů a zpívané refrény. Na albu se také objevují známí hosté jako Hailee Steinfeld, Ty Dolla $ign, Camila Cabello nebo James Arthur.

O pár měsíců později získalo bloom deluxe verzi, která byla obohacena o 2 písně – Habits a The Break Up.

V roce 2012 se na internetu objevil Kellyho tweet "Ok so i just saw a picture of Eminem's daughter...and i have to say, she is hot as fuck, in the most respectful way possible cuz Em is King.",.
Pozoruhodné je, že se tento tweet začal řešit až v roce 2018, když Eminem vydal své nové album "Kamikaze", na kterém se objevila písnička Not Alike, v níž Eminem dissuje Kellse za zmiňovaný tweet z roku 2012.

MGK si ale nenechal líbit, že byl zmíněn v Kamikaze, a tak 4. září 2018 tweetnul odkaz na svůj Diss na Eminema a přidal popisek "FUCK RAP GOD IM THE RAP DEVIL. good morning Eminem." O pár dní později se na Youtube objevil i videoklip k diss tracku, ve kterém MGK pojídá cereálie nebo drží lopatu, která má nejspíše symbolizovat to, že chce tímto dissem svého bývalého idola pohřbít hluboko pod zem.

Po deseti dnech se fanoušci Eminema dočkali jeho odpovědi. Eminemův diss track "KILLSHOT" měl na youtube během 24 hodin 38.1 milionů zhlédnutí a stal se tak osmým nejsledovanějším videem na youtube během prvních 24 hodin od vydání.

V tomto roce také vydává EP BINGE, které obsahovalo 9 skladeb včetně skladby "RAP DEVIL"

Po velmi krušném období, kdy se víceméně celá scéna zajímala o beef mezi Eminemem a MGK, došlo k oznámení nového alba s názvem Hotel Diablo. Oficiálně pak vyšlo 5. července 2019 a jedná se možná o vůbec nejvíce osobní album Machine Gun Kellyho. Jako celek je album pojato, tak že každá skladba je jeden pokoj v Hotelu Diablo, který řeší odlišné téma.

9. září 2019 Machine Gun Kelly představil Hotel Diablo v Pražském Foru Karlín, kde mu dělal support Marpo & Troublegang. Show měla velký úspěch a tak byl MGK pozván na každoročně konaný festival Rock For People v Hradci Králové.

V roce 2020 byla vydána doposud nejlepší deska Machine Gun Kellyho, které prorazila do mainstreamu a nesla název Tickets to my downfall. Celá nahrávka má pop-punkový zvuk a dalo by se říct, že se vrací co doby kapel jako SUM 41 či Blink-182. Právě bubeník druhé zmíněné kapely Travis Barker spolupracoval na tomto albu.

První singl z desky pojmenovaný "Bloody Valentine" sklidil velký úspěch. Za necelý měsíc klip na tuto píseň nasbíral přes 17 mil. zhlédnutí. Velkou zásluhu na tom má také herečka Megan Fox, která v klipu společně s MGK účinkuje.

Album se ihned po vydání vyšplhalo na první příčku americké hitparády a stalo se nejúspěšnějším albem Colsonovy kariéry. Nutno podotknout, že velkou zásluhu na tom má již zmíněný Travis Barker, který celé album produkoval a odehrál s Colsonem nejeden živý koncert na podporu celé desky.

19. 1. 2021 vydal na svém YouTube kanále muzikál Downfalls High, který si sám režíroval spolu s Mod Sunem. Jedná se o pop punkový muzikál se střední Downfalls High. Machine Gun Kelly v něm spolu s Travisem Barkerem vypráví příběh outsidera Fenixe, který se proti všem předpokladům seznámí s populární dívkou z jeho školy Scarlett.