Aktuality

Na této stránce se dočtete o nejnovějších událostech a aktuálních děních, které se u nás dějí. Přinášíme komplexní přehled událostí, které jsou důležité a zajímavé. Budete informováni o kulturních událostech a společenských změnách u nás ve sboru. Naše aktuality nejenže uvádějí, co se stalo, ale také poskytují hlouběji rozpracované popisy událostí. Nechte se vést našimi stránkami a buďte vždy v obraze o tom, co se děje u nás na Skále.

Dětský den

Dne 15.4.2024 hasiči pořádali Dětský den. Dětský den se odehrával na pozemku hasičárny. Pro děti byly přichystané soutěže, občerstvení, hudba a také klaun. Den nám zpříjemňovalo počasí, díky ktetému si mohly děti užít i osvěžení z hasičského auta. Děti byly nadšené a my už se na ně těšíme příští rok.

Okrsková soutěž

Okrsková soutěž v požárním útoku

Dne 18.4.2024 se na Skále v Kostelci nad orlicí hasiči pořádali okrskovou soutěž v požárním útoku. Závodu se zúčastnili hasiči z Kostelce nad Orlící - město, Tutleky a Kostelecká Lhota. V závodech závodili družstva dospělých a také dětí. SDH skála se umístila na 2. místě.

Masopust

Dne 3.2.2024 hasiči pořádali pro občany Kostelce nad Orlicí masopust. Občani byli obeznámeni, že je zvaný každý s maskou i bez, hlavně aby si společně s námi přišli užít plný den hudby, jídla a také samozřejmě dobrého pití. Lidé přišli v krásných, propracovaných a hlavně vtipných maskách. Prošli jsme se v okolních vesnicích kde nás lidé s nadšením vítali. Bylo nás okolo sta lidí, takže jsme udělali pořádný kravál. My i občané jsme si to moc užili. Už se těšíme na příští rok, pomalu začínáme vymýšlet nové masky.

Pivní festival

Dne 11.10.2023 se členi sboru rozhodli, že se připojí k Pivnímu festivalu. Naše hasičárna se tak stala dalším stanovištěm kde jste mohli ochutnat další pivní speciál a k tomu si dopřát výborný guláš nebo steaky. Pro dětské učastníky se zde nacházely nealkoholické nápoje a také doproty. Ty nejmenší mohli rodiče v klidu vypustit na zahradu kde pro ně byl přichystaný koutek a rodiče si mohli dopřát pivo v klidu. Pro ukázku zde bylo přichystané i hasičské auto, které si mohli prohlédnotu.