Najbližší zápas
Borussia vs Kiel;
Semifinále DFB Pokal
01.05.2021 o 20:30
V semifinále nemeckého pohára narazíme na druholigový Kiel. Avšak nemôžme tento zápas podceniť, pretože Kiel hrá v druhej lige veľmi dobre a je na podpredných miestach tabuľky. Mimochodom v šestnásťfinále Kiel vyradil Bayern Mníchov a to bol šok pre celé futbalové nemecko. Výhodou je domáci štadión avšak v tejto dobe bez divákov je to skôr len formalita. Držme palce našim chlapcom, veď po Kieli nás čaká finále. HEJA BVB!
Odohrané zápasy
Wolfsburg vs Borussia;
31. kolo Bundesligy
24.04.2021 o 15:30
Azda najdôležitejší zápas sezóny. Na pôjde tretieho Wolfsburgu boli hráči motivovaní z predošlých zápasov a nepomysleli na nič iné, ako na 3 body v tomto zápase. Zápas bol svieži a hralo sa zo strany na stranu. V 12. minúte nás rozjasal Haaland, ktorý otvoril skóre po vydarenej akcii. Ku koncu prvého polčasu domáci hráči zapli motory a tlačili našich, avšak pevná a dobre zohraná obrana nepovolila. V 59. minúte však prišlo vylúčenie a červená karta pre Bellinghama, ktorý náš tým oslabil. Chlapci však ukazovali dojovnosť, aj keď ich bolo o hráča menej. V 68. minúte Dahoud poslal Haalanda do samostaného nájazdu a ten nekompromisne zakončil. Dôležitý zápas ku koncu sezóny sme zvládli a z Wolfsburgu si odnášame cenné body do tabuľky.
Borussia vs Union;
30. kolo Bundesligy
21.04.2021 o 20:30
Odohralo sa 30. kolo nemeckej najvyššej súťaže a privítali sme na domácej pôde súper z Berlína. Opäť ako aj v predošlých zápasoch, ak sme chceli pomýšlať na LM v budúcej sezóne museli sme bodovať. Zápas sa viezol v pohodlnej atmosféra a loptu sme mali na kopačkách väčšinou my. V 27. minúte rozhodca Schlager odpískal penaltu v náš prospech. Haaland si postavil loptu na biely bod, avšak nedokázal skórovať. Našťastie pripravený Reus z dorážky dostal loptu na bránkovú čiaru. Na konečných 2:0 upravil Guerreiro v 88. minúte. Doma, preto ostávajú všetky body a sme o krôčik bližšie do skupinovej fázy LM.
 Borussia vs Bremen;
29. kolo Bundesligy
18.04.2021 o 15:30
V poobedných hodinách sme na našo trávniku privítali súpera Brémy. Tento súper nám v minulosti dokázal narobiť problémy, avšak ak sme chceli pomýšlať na budúcoročnú LM museli sme naplno bodovať. V 14. minúte však pohrozil Rashica, ktorý otvoril skóre. O 15 minút neskôr skóre zrovnal Reyna. V 34. minúte nás poslal do vedenia Haaland v bieleho bodu a o necelé 4 minúty sme viedli dvojgólovým náskokom. Opäť sa presadil Haaland. Druhý polčas sa viezol v pokojnej atmosfére. Skóre sa menilo až v 87. minúte kedy sa konečných 4:1 upravil Hummels. Podľa odhadov a očakávaní zostávajú všetky 3 body doma.
Borussia vs Manchester City;
Štvrťfinále Ligy Majstrov (2. kolo)
14.04.2021 o 21:00
Na domácej pôde sme privítali Manchester City, s ktorým sme si odmerali sily už v prvom kole štvrťfinále. Začiatok zápasu sa vyvíjal v náš prospech a prvé ovocie priniesol v 15. minúte Bellingham, ktorý krásnou strelou z poza šestnástky otvoril skóre. Herne BVB hralo veľmi dobre avšak v 55. minúte prišla ruka Cana v pokutovom území a Mahrez premenil a vyrovnal stav duelu. Tlak hosťou sme nedokázali ustáť a to prinieslo druhý gól tímu z ostrovov v 75. minúte. Takisto ako aj v prvom zápase sa presadil Foden. So stavom 1:2 sme už nedokázali nič spraviť a tak sa naša tohotročná púť v Lige Majstrov končí.
Stuttgart vs Borussia;
28. kolo Bundesligy
10.04.2021 o 18:30
V Mercedes-Benz Arene bol hlavným arbitrom R. Schroder. Zápas sa začal hneď z ostra ako je zvykom pri meraní síl týchto dvoch klubov. Skóre otvoril v 17tej minúte domáci miláčik a útočník Kalajdzic. V prvom polčase sa toho viac nestalo. Trenér Terzic našim v kabíne podal pokyny do druhého polčasu a hneď v úvode ho potešil mladučký Bellingham svojim prvým gólom za BVB. O pár minút neskôr nás poslal do vedenia kapitán Reus. Zápas striedal akciu za akciou. Domáca snaha sa vyplatila v 78tej minúte - Didavi. Stav bol vyrovnaný. Avšak to neplatilo ani dve minúty a opäť nás do vedenia poslal porádnou strelou z poza pokutového územia Knauff. Do konca hry sa už nič nezmenilo, preto si zo Stuttgartu odnášame 3 body.
Manchester City vs Borussia;
Štvrťfinále Ligy Majstrov (1. kolo)
06.04.2021 o 21:00
V predošlom kole Ligy Majstrov si náš klub hravo poradil so španielskym súperom FC Sevilla. V ďalšom kole najprestížnejšej futbalovej ligy sme natrafili na neľahkého súpera z Anglicka - Manchester City. Na ostrovy sme prišli uhrať prijateľný výsledok avšak náš zápaľ do hry prekazil v 19tej minúte De Bruyne, ktorý otvoril skóre zápasu. Počas celého zápasu boli hráči BVB bojovní a nechceli nechať zápas v rukách angličanov až nakoniec prišlo vytúžené vyrovnanie v 84tej minúte v podaní nášho kapitána. Nanešťastie sa „The Citizens" podarilo zápas stiahnuť na ich stranu v 90tej minúte hráčom Fodenom.
Borussia vs Frankfurt;
27. kolo Bundesligy
03.04.2021 o 15:30
Sobotnajšie meranie síl na domácej pôde s Frankfurtom bolo veľmi prekvapivé, kedže sme do zápasu šli s jasným cieľom vyhrať. Frankfurt začal útočne a prvý gól padol v 11tej minúte nešťastným vlastencom, ktorý si dal Schulz. Do konca prvého polčasu sa dokázal presadil Hummels, ktorý sa najlepšie zorientoval v pokutovom území a vyrovnal stav na 1:1. V 66tej minúte sa hosťom podarilo rozvlniť sieť avšak do hry zasiahol VAR a gól pre postavenie mimo hry neplatil. Frankfurt dokázal zmeniť skóre v 87tej minúte kedy sa presadil Kostic. Frankfurt si odnáša z našej pôdy všetky body.
Kolín vs Borussia;
26. kolo Bundesligy
20.03.2021 o 15:30
Zápas na RheinEnergieStadion priniesol 4 góly. Už v 3tej minúte sa gólovo presadil náš kanoniér Haaland. Do konca prvého polčasu sa však domácim podarilo vyrovnať a do listiny strelcov sa zapísal slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý stav vyrovnal z bieleho bodu. Dvadsať minút po prestávke prišla strela hráča Jakobsa, ktorý poslal domácich do vedenia. Naši sa snažili čo to len šlo až napokon v 90tej minúte opäť Haaland vyrovnal stav duelu. Z Kolína sme si odniesli jeden bodík.
Borussia vs Hertha Berlin;
25. kolo Bundesligy
13.03.2021 o 18:30
Zápas s náročným súperom z Berlína bol plný očakávaní a fanúšikovia čakali veľa gólov v tomto dueli. Avšak opak bol pravdou. Prvý polčas nepriniesol moc gólových šancí, preto šli hráči do kabín za bezgólového stavu. Deväť minút po prestávke sa presadil Brandt, ktorý stretol z veľkej diaľky prekvapil brankára. V nastavenom čase sa ešte dokázal presadil mladučký Moukoko, ktorý svojom šikovnosťou a prácou s loptou dokázal poslať loptu za gólmana. Zápas priniesol "len" dva góly avšak obe na našej strane, preto si pripisujeme 3 body.
Borussia vs Sevilla;
Osemfinále Ligy Majstrov (2. kolo)
09.03.2021 o 21:00
Po vydarenom prvom kole na ihrisku Sevilli, odkiaľ sme si priniesli víťazstvo, náš klub bol jednou nohou v štvrťfinále. Zápas sa vyvíjal v náš prospech a druhú nohu do štvrťfinále pridal gól Haalanda v 35tej minúte. Na začiatku druhého polčasu Haaland rozvlnil sieť aj po druhý krát avšak gól po preskúmaní videa pre faul neplatil. O šesť minút neskôr prišiel ďalší faul v pokutovom území, ale teraz na strane hostí a Haaland penaltu na 2x premenil. Hostia sa prebudili až 15 minút do konca kedy En Nesyri znížil z bieleho bodu a ten istý hráč vyroval stav zápasu v samotnom závere. To však hosťom na postup nestačilo, preto sme sa z postupu mohli radovať my.
Bayern vs Borussia;
24. kolo Bundesligy
06.03.2021 o 18:30
Šláger nemeckej Bundesligy sa tentokrát odohrával v Allianz Arene. Hráči sa na tento zápas pripravovali a fanúšikovia dúfali v priaznivý výsledok. Hneď v úvode stretnutia sa dva krát gólovo presadil Haaland, ktorý zaskočil hráčov Bayernu. Tí sa však pozviechali a hlavný strelec Bayernu Lewandowski sa do polčasu takisto ako aj Haaland dokázal dva krát presadiť. Druhý polčas toho moc nepriniesol a naši hráči bránili statočne až do samotného záveru, kedy sa na naše nešťastie dokázal presadil Goretzka, ktorý poslal domácich do vedenie. v nadstavenom čase pridal do našej siete ešte jeden gól Lewandowski, ktorý spečatil hetrik.
Monchengladbach vs Borussia;
Štvrťfinále DFB Pokal
02.03.2021 o 20:45
V štvrťfinále nemeckého pohára na nás čakal neľahký súper Borussia Mönchengladbach. V pohári sa nám darí dobre a po zaváhaní Bayernu na pôde druholigového Kielu sme mali veľkú šancu na zisk pohára. Zápas sa vyvíjal od začiatku v pokojnej atmosfére kedy ani jeden z tímov nechcel spraviť chybu. Striel na bránu bolo málo a šancí na gól ešte menej. No snaha nášho klubu sa vyplatila v 66tej minúte, kedy Sancho peknou stretou k tyči poslal náš tím do vedenia. Do konca stretnutia sa nič nezmenilo, a tak postupujeme do ďalšej fázi pohára, v ktorom narazíme na spomínaný Kiel.