DOMŮ TVORBA SVATBY O MNĚ KONTAKT

KDO JSEM

Ahoj, jsem Markéta Hájková, studentka Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, je mi 22 let a mou vášní se stala tvorba šatů. Mé návrhy nejsou jen o látkách a střizích. Vždy se snažím vytvořit šaty s touhou rozdávat radost ostatním lidem. Je pro mě ohromně uspokojivé vidět, jak se moje tvorba stává zdrojem radosti a sebevýrazu pro mé klienty. Kromě mé vášně pro módu, mě můžete najít například před obrazovkou sledující oblíbené seriály o vaření. Také ráda sportuji, protože pohyb a aktivita mi pomáhají udržovat vyvážený životní styl a inspirují mé tvůrčí myšlení.

Já a květiny
Moje fotka s přítelem

JAK TO CELÉ ZAČALO

Umění se aktivně věnuji na uměleckoprůmyslové vysoké škole trvá již čtvrtým rokem, ale mé umělecké kořeny sahají mnohem dál. Již od útlého dětství jsem se ponořila do světa umění. Začala jsem hrát na flétnu, kde jsem objevila kouzlo hudby a naučila se vnímat její krásu. Později jsem s hudbou spojila i pohyb, stala jsem se malou hvězdou baletního parketu, kde jsem vyjadřovala své emoce a myšlenky skrze taneční kroky. Nicméně, mojí největší vášní se stalo výtvarné umění. Od prvních pokusů zachycení krajiny na plátno jsem postupně přešla k návrhu módních šatů.

CO MĚ NA TOM BAVÍ

Tvorbě šatů se věnuji každý den s nezměrnou radostí. Pro mě není nic uspokojivějšího, než sledovat své vlastní výtvory na živých modelech. Tato činnost se stala skutečnou vášní mého života. Každý kousek, který vytvořím, je pro mě jako unikátní umělecké dílo, a jsem vděčná, že mohu tuto vášeň naplno prožívat. Každý nový projekt je pro mě vzrušující výzvou k neustálému zdokonalování. Jsem si vědoma, že můj jediným limitem v této vášni je čas. Touha tvořit mě pohání každý den, ačkoliv čas běží neúprosně rychle.