O nás
Sportovní klub stolního tenisu
TJ Lokomotiva Trutnov
Info o nás
Sportovní klub stolního tenisu TJ Lokomotiva Trutnov je jedním z nejstarších klubů v našem regionu, který se po desetiletí také věnuje výchově nových talentů z řad dětí a mládeže.
V průběhu dlouhé historie klubu se několikrát změnilo také jeho působiště. V současné době se naše domácí herna stolního tenisu nachází v areálu budovy Základní školy Rudolfa Frimlova v Trutnově. V průběhu doby se v našem klubu vystřídalo mnoho úspěšných hráčů. Kromě družstva dětí bylo vždy naší součástí i několik dalších družstev dospělých. V minulosti jsme měli také úspěšné samostatné družstvo žen, které se probojovalo a nejednu sezónu působilo i v ligové soutěži. V současné době se nám základna aktivních hráčů poněkud rozutekla do světa ať již z důvodu studia nebo z důvodu pracovních. Přesto se v letošní sezóně účastníme regionálního přeboru 2. a 3. třídy v kategorii mužů a zároveň stále máme dostatek mladých talentů, kteří se účastní regionálního přeboru žactva.
Hráč stolního tenisu
Trenér A družstva
Michal Šrámek
Trenér družstva "A" mužů
Trenér B družstva
Jaroslav Prouza
Trenér družstva "B" mužů
Trenér družstva žactva
Jakub Bártůněk
Trenér družstva žactva
Stolní tenis
TJ Lokomotiva Trutnov
Stolní tenis

Stolní tenis patří k vůbec nejrychlejším sportům. Celosvětově patří také k absolutně nejrozšířenějším sportům, a to jak na závodní, tak i na rekreační úrovni. Je to též velice komplexní sport, kde kromě fyzických předpokladů a úderové techniky záleží též výrazně na psychice, schopnosti soustředění a taktické vyspělosti hráče. Na vyšší závodní úrovni patří stolní tenis k fyzicky, silově a pohybově velmi náročným sportům. Naopak na nižší a rekreační úrovni lze „pinec“ provozovat i při nevelkých nárocích na fyzickou kondici. Snižující se fyzická kondice, síla a rychlost je vyvažována zápasovou zkušeností, taktickou vyzrálostí, úderovou technikou a psychickou vyrovnaností. Mezi ostatními míčovými sporty je pro stolní tenis též charakteristická celá řada úderů a technických fines, založených na rotaci (spinu) míčku. Právě toto umění "číst" a využívat rotace („falše“) míčku vyžaduje dlouholetý trénink, který nelze nahradit hrubou fyzickou kondicí. Proto lze u stolního tenisu zachovat relativně dobrou výkonnost o něco déle, než u jiných sportů. Výskyt hráčů kolem pětatřiceti let v první stovce mezinárodního žebříčku ITTF je běžným jevem, v nižších českých ligových soutěžích lze najít běžně hráče ve věku přes padesát let. Řada hráčů se stolním tenisem vlastně nikdy neskončí – na úrovni okresního přeboru lze najít i sedmdesátileté hráče. I tato zvláštnost stolního tenisu – možnost hrát jej na nejrůznějších úrovních až do pozdního věku – z něj činí jeden z velmi atraktivních a celosvětově oblíbených sportů.

(zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Stolní_tenis)