Historie

Před pár lety se parta kamarádů, tehdy ještě všichni studující na základních školách, rozhodla kromě školního florbalu si zkusit zahrát florbal i jinde.

Úplné začátky

Všichni současní členové našeho klubu začali za tým FBC Kanárci, kde pod křídly starších kamarádů sbírali zkušenosti v amatérké lize v Broumově a v Předměřicích, nebo na různých turnajích.

S rostoucím zájmem o členství v klubu se pak tato parta rozhodla si založit vlastní tým a tak se v roce 2016 poprvé na turnaji objevili pod názvem Pop & Šrot.

Jelikož už byli kluci sehraní z minulého působiště, tak hned od začátku sbírali jeden úspěch za druhým. Nejvíce pak na JabkoCupech v Jablonném nad Orlicí, kde byli často v roli favorita i když nastupovali proti starším a zkušenějším soupeřům.

Naši hráči ale nezanevřeli na svůj první tým a někteří z nich stále jezdí na ligu v Broumově pod barvami týmu Kanárci. Naneštěstí vlivem větších povinností a nedostatku času už Pop & Šrot nejezdí na tolik turnajů, a proto je možné naše hráče vidět hrát i za týmy, jako je například Jsme Gumy, či Bez Limitu.

Hráči za náš tým odehráli nespočet turnajů a mají doma spoustu pohárů a medailí. Mimo působení v tomto týmu hráli naši hráči i registrovanou soutěž za tým FBC Dobré.

Současnost

Od dvouleté pauzy vlivem koronavirové krize je tým na pokraji rozpadu. Někteří hráči musejí čelí zdravotním problémům, nebo mají problém kvůli práci zařadit florbal do svého rozvrhu.