Svět sklípkanů

Krmení sklípkanů

Sklípkani mají oproti jiným zvířatům tu výhodu že nepotřebují dostávat potravu tak často.Navíc na našem trhu existuje velký výběr různého hmyzu a popř. malých hlodavců které jsou pro sklípkana naprosto ideální.A to za velice přijatelné ceny.

Krmení kobylkou

Mláďata sklípkanů můžeme krmit například mikrocvrčky které jim můžeme dávat v kratších intervalech.Pokud pavouka na druhém nebo třetím svleku nakrmíme jednou za tři až čtyři dny,vůbec nic tím nezkazíme,musíme však dávat pozor aby sklípkan neměl příliš velký zadeček (abdomen) který by mu mohl při pádu z větší výšky prasknout.To samé platí i u dospělých pavouků.Překrmování tudíž není příliš vhodné.

Odrostlejším a případně dospělým jedincům pak můžeme podávat větší cvrčky nebo sarančata a opravdu velkým pavoukům jako je Theraphosa blondi,Lasiodora parahybana,Acanthoscurria geniculata aj. i myší holátka.

Zatímco běžného domácího cvrčka můžeme dávat sklípkanovi jednou týdně až jednou za čtrnáct dní,saranče vydrží sklípkanovi na tři až čtyři týdny a myší holátko pak na jeden až dva měsíce.Jsou známy i případy kdy chovatelé dávají mláďatům ke krmení moučné červy,ty se však příiš nedoporučují jelikož se zahrabávají do substrátu a chovatel pak nemá přehled o množství potravy v teráriu.Dobré není ani podávat velkým sklípkanům dospělé myši které by mohli pavouka zranit nebo usmrtit svými ostrýmy zuby.Velmi důležité také je aby měl sklípkan v teráriu neustále k dispozici mělkou napáječku s čerstvou vodou.Pokud je sklípkan menší můžeme mu do misky přidat trochu drobných kamínků aby se nám neutopil.Nejmenším sklípkanům pak postačí když jim pouze orosíme stěny terária nebo krabičky ve kterých jsou umístěny.

Krmení holátkem