BlizzWikia

Vývoj hry

I před oznámením Overwatche Blizzard chtěl vytvořit týmovou střílečku s hrdiny. Poprvé se o to pokusil s vývojem projektu Titans, který ale nakonec Blizzard zrušil. I přesto jeho prvky zakomponoval do Overwatche, Overwatch byl nakonec oznámen v roce 2014 na Blizzconu toho roku. Overwatch byla první nová hra (ne pokračování) Blizzardu od roku 1996 a taky jejich první střílečka z první osoby. Beta pro hru byla vydaná v roce 2015 a samotná hra až v roce 2016. Od vydání Blizzard aktualizuje hru novými hrdiny, mapami a herními mechanikami.

Příběh

Krize omniků
Overwatch je zasazen šedesát let do budoucnosti, třicet let po událostech omnické krize a šest let po Petraské listině. Omnici jsou roboti s umělou inteligencí, kteří byli vytvořieni, aby sloužili lidem. Omnici pomáhali s ekonomikou a prací. V průběhu let začali být omnikové bráni jako lidé. Omnická kriza vznikla poté, co manufaktury "omniums" začaly produkovat nepřátelské omniky typu "Bastion". Tito nepřátelští omnici začali svojí vzpouru v Rusku a postupně se začali rozšiřovat do dalších zemí. Každá země si na boj proti omnikům vytvořila vlastní program, např. Německo přišlo s oblekem, který připomínal rytíře, mohl stvořit štít a bojoval pomocí obřích kladiv. Protože ale státy nedokázaly vyřešit omnickou krizi samostatně, United Nations vytvořili skupinu Overwatch. Zakládající osoby byly: Reyes, Morrison, Wilhelm, Ana Amari, Torbjörn Lindholm a Mina Liao. Overwatch postupem času zničil hrozbu omniků a poté se přeměnil na organizaci udržující mír.

Generace Overwatch a Blackwatch
Po konci omnické krize byly vztahy mezi lidmi a omniky na bodě nuly. K změně tohoto názoru napomáhala ale organizace Shambali, omnická organizace, která tvrdila, že omnici mají duši a snažila se zlepšit vztahy mezi lidmi a omniky. I přes porážku zlých omniků se stále v nějakých zemí objevovali jejich útoky, zvláště v Korei a Austrálii. Ale i mezi lidmi vznikaly nové hrozby - organizace Talon se snažila o spuštění nové omnické krize. Proti nim byla vytvořena část Overwatche s názvem Blackwatch. Její součástí byl Cassidy, Reyes, Moira a Genji.

Konec Overwatche
Mezitím v Londýně vznikla další teroristická organizace Null Sector, obsahující omniky, kteří byli pronásledováni po omnické krizi. Když tedy potom zaútočili v Londýně, museli město bránit členové Overwatche i bez povolení Británie. Mezitím Blackwatch měla vlastní úkol - najít velitele Talonu a uvěznit ho. Když ale vůdce Talonu zabili, zjistila o Blackwatchi UN, která do té doby o něm nic nevěděla. Z toho se stal velký skandál a celá organizace Overwatch byla nakonec zrušena Petraskou listinou.

Návrat do akce
Šest let po ustavení Petraské listiny začala druhá omnická krize znovu v Rusku. Bývalý člen Overwatche, Winston, zůstal v bývalé budově Overawatche Watchpoint, odkud pozoruje dění. Náhle je ale napaden Reyesem, Winston se ubrání a znovu povolá hrdiny Overwatche zpět do akce.

Hratelnost

Overwatch je online 6v6 týmová hra, kde si každý hráč vybere roli z tanka, DPS a healera. DPS je hlavní útočník týmu, tank je v týmu proto, aby vstřebal poškození a healer je v týmu, aby léčil svoje přátele. Potom si každý hráč vybere svého hrdinu. Hra poté automaticky vybere mapu, na které se bude hrát. Na každé mapě je různý cíl - může to být buď obsazení bodu, nebo tlačení vozíku do cíle. Hráči mohou změnit svého hrdinu v průběhu hry. Každý hrdina má jiné schopnosti.

E-sport

Blizzard nechtěl se spuštěním e-sportu spěchat, proto první turnaj byl až několik měsíců po vydání. První turnaj byl ESL Overwatch Atlantic Showdown, pořádaný v Německu, v Kolíně nad Rýnem. Blizzard poté co viděl úspěch tohoto turnaje, vytvořil OWL (Overwatch league), která se přádala každý týden a nejlepší týmy poté postoupily na OWWC (Overwatch world cup), kde se utaly ty nejlepší týmy z celého světa. E-sport u Overwatche je populární dodnes. Nejznámější týmy: San Francisco Shock, Dallas Fuel.

Obrázky hrdinů

Ana
Ana
Ashe
Ashe
Cassidy
Cassidy
D.va
D.va
Genji
Genji
Hanzo
Hanzo
Winston
Winston
Mercy
Mercy
Tracer
Tracer
Orisa
Orisa

Zpět nahoru